Уже два тижні більше 30 тис населення Першотравенська та 5 навколишніх сіл залишаються без газу. 

Почати подавати газ першотравенцям обіцяють 13-14 червня, якщо всі обставини складуться позитивно.

«Після домовленості із ДТЕКом 13-14 червня , якщо всі обставити складуться позитивно, то ми почнемо запускати газ. Є домовленість із ДТЕКом, що вони закуповують певну кількість запасних частин. Вівторок, середа , четвер ми виконуємо монтажні роботи, у п’ятницю робимо продувку. І у понеділок почнемо подавати газ», – повідомив начальник павлоградського управління газового господарства Володимир Кривокобильський під час загальноміської наради у Першотравенську.

Першотравенців у ці дні просять бути дома, або ж залишити ключі сусідам, аби газівники могли потрапити в оселю.

Порив газопроводу високого тиску у заплавах Самари між Петропавлівкою та Першотравенськом стався 23 травня. У тому, що сталось газівники звинуватили ДТЕК Павлогралдвугілля, бо начебто від їхньої діяльності відбулось просідання грунту.

Генеральний директор ДТЕК Павлоградвугілля Сергій Воронін вини підприємства у пориві газопроводу не вбачає.

«Сьогодні спекулюють, що начебто від нашої діяльності це сталось. Це не так. То недоопрацювання газової компанії. Всі будівельні роботи в районі шахтних підробіток мають узгоджуватись із ДТЕК. Ми могли б тоді сказати, що земля з часом просяде і проектувальник мав би передбачити всі ризики. Газопровід збудували у 90-х роках, а ми почали там роботи ще в 60-х. За півроку ми попередили, що земля просяде, приймайте міри. З нашої сторони ми зробили все», – сказав Сергій Воронін.

Він також додав, що ДТЕК не відмовляється від своєї участі у вирішенні проблеми.

«Ми виділили техніку, людей , бо розуміємо, що там 30 тис людей без газу. Але скидати все на нас – то неправильно. Ми готові сісти за стіл перемовин», – наголосив Сергій Воронін.

Перемовини з цього приводу відбулись . В результаті сторони домовились про сумісні дії по усуненню аварійної ситуації і подачі газу населенню.

Тим часом мешканці Першотравенська вчаться жити без газу. Хто користується електроплиткою, хто варить суп кип’ятильником, приносять із гаражів газові балони (що не є безпечним), а хто навіть пристосувався готувати їжу на електропрасці.