Переносником захворювання є звичайний комар.

Зараження відбувається при укусі комара, зараженого гельминтом. А тому із зростанням кількості комах, ситуація ускладнюється. За останні 10 років захворюваність дирофіляріозом в Україні зросла у 2,4 рази.

У Дніпропетровській області щорічно реєструється понад 20 випадків захворювання місцевого характеру. Повідомила міськрайонний епідеміолог Людмила Руденок.

Клінічні ознаки захворювання: набряк, почервоніння, біль в області укусу, підвищення температури тіла, головний біль, нездужання, поява пухлини. Хворі скаржаться на свербіж, пересування паразита під шкірою. Гельмінт видаляється при оперативному втручанні. Тому необхідно вчасно звернутися до лікаря за медичною допомогою.

Профілактика дирофіляріозу – це боротьба із комарами, проведення дезінсекції, заходів щодо зменшення заболочених площ, своєчасне осушення підвальних приміщень.

«Комунальні служби міста відповідальні за організацію і проведення цих заходів, тому і звертатися за допомогою треба до них. Керівники об'єктів зобов'язані організовувати проведення дезінсекційних заходів на своєму об'єкті», – наголосила Людмила Руденок.