Якби не життєві перешкоди, він міг би, як кажуть, «далеко піти».

Сьогодні нашому земляку письменнику- гумористу, члену національної спілки письменників України Григорію Івановичу Шияну виповнилося б 80 років.

Григорій Шиян народився 8 червня 1936 року в селі Богуслав, Павлоградського району в родині колгоспника. Дитинство Григорія Івановича прийшлося на воєнні роки. Батько воював, а мати з трьома дітьми зоставалась в окупації. Всього в сім’ї було п’ятеро дітей.

У Григорія Івановича в юності було багато захоплень, мрій, здібностей і поривань. Але не доля було залишити йому рідне село. Майже одразу після одержання атестату зрілості, сім’ю спіткало страшне лихо – не стало батька-годувальника. На материних плечах ще четверо маленьких дітей (Григорій найстарший). Всі мрії про інститут розвіялися, мов марево: кому ж годувати сім’ю, як не найстаршому.

Після служби в армії повернувся в село, працював у колгоспі мотористом, трактористом, радистом, зв’язківцем. А вечори були для творчості, бо не писати він не міг.

Як говорила його мати:  «Любов до книги, до писанини – в крові у Шиянів». Сестра Євдокія пише вірші, брат Іван грає в драматичному гуртку місцевого будинку культури, донька журналіст.

Г.І.Шияном написано безліч гуморесок, але видано лише п’ять книг:

  • »Любов на балансі»,. «Промінь».,1979р.
  • »По суті кажучі»,. «Рад.письменник».,1985р.
  • »Пироги з морозивом»,. Рад. Письменник.,1990р.
  • »Злодій мимоволі»,.»Рад.Україна».,1991р.
  • »Інопланетяни під хатою»,. Дніпропетровськ,ЕНЕМ .,2007р.

У 1981 році Григорій Іванович Шиян був прийнятий в Спілку письменників України. Привітальна телеграма в Богуслав надійшла за підписами Ю.Мушкетика, Б.Олійника, Б.Скомаровського та інших українських письменників

Друкували твори Г.І.Шияна в республіканських, обласних журналах і газетах: «Перець», «Бористен», «Зоря», «Рідний край», «Літературна Україна» та ін..
Понад 20 років Богуславські сільські «Зимові вечорниці» проводились за сценаріями, складеними знаменитим земляком.

Довгий час працював Григорій Іванович директором народного Богуславського історико-краєзнавчого музею. Помер 25 липня 2009 року.