За 2015рік на базі павлоградського відділення трансфузіології безоплатно здали кров 2269 донорів, було заготовлено 1164,0 л консервованої крові.

За три місяці 2016 року було прийнято 564 донорів, заготовлено 289,3 л консервованої крові.Про це повідомив завідуючий відділенням трансфузіології Сергій Авраменко під час прес-конференції.

«Відділення трансфузіології повністю забезпечує лікувально-профілактичні заклади Павлограда та павлоградського регіону компонентами донорської крові. Відділення трансфузіології на 100% забезпечене одноразовими витратними матеріалами для обстеження та огляду донорів при взятті крові та її переробці», –повідомив Сергій Авраменко.

Він також наголосив на тому, що здача донорської крові є абсолютно безпечною маніпуляцією і для здорової людини навіть корисна.

«Після кожної здачі крові в донора йде оновлення клітин — кістковий мозок продукує молоді, більш активні еритроцити, лейкоцити, тромбоцити. Крім того, організм виробляє невелику кількість стовбурових клітин, про користь яких сьогодні так багато говориться. За 60 днів повністю відтворюється склад крові, що сприяє тому, що організм донора підтримує здорові функціональні властивості, тому донорську кров можна здавати кожні два місяці», – додав Сергій Авраменко.

Павлоградське відділення трансфузіології займається заготівлею донорської крові, її переробкою на компоненти.

Читайте також: Павлоградців запрошують здати кров