Що таке “мир”, і кому потрібні “спільноти”? Відповіді на ці питання павлоградці шукали на форум-виставі   «Життя після». 

Виставу за мотивами реальних історій зі свого життя створили жителі Дніпра та області на майстерні з  «театру пригноблених»  в травні 2016 року. Самі творці п'єси, користуючись підтримкою спеціалістів методики з Києва та Дніпропетровська, стали і акторами своєї постановки.

Формат форум-вистави передбачає активну участь глядачів у розвитку сюжету дійства. Після того, як трагічна вистава про героїв нашого часу розіграна, актори грають її ще раз, а глядачі зупиняють дійство, вигукуючи “Стоп!”, після чого заміняють когось з акторів і тестують власну стратегію поведінки для змальованого персонажа.


Коли розпочалась та частина дійства, яку організатори називають  «форум», глядачі запропонували низку стратегій, щоб склеїти «розбите корито» головної героїні.

У сценках про непорозуміння в сім'ї важливою стала готовність слухати та чути не тільки себе, але й інших. Деякі глядачі, встаючи на місце головної героїні на сцені і замінюючи актрису, почали всерйоз ставитися як до потреб її чоловіка, що дивився футбольний матч у той час, як за вікном розривалися снаряди, так і до потреб доньки головної героїні, яка в свої 17 дуже хотіла поїхати на фронт. Результатом такої стратегії стало зняття напруги в стосунках. Герої знайшли, як їм спокійно співіснувати і надалі.

Організатори події — київська громадська організація «Театр для діалогу» в співпраці з ГО «Громадська палата України» в Дніпропетровській області. 

Тур форум-вистави «Життя після» Дніпропетровською областю вдалося реалізувати в рамках проекту «Театру для діалогу» «Сприяння миру через діалог мовою театру» в рамках діяльності Української ініціативи зі зміцнення громадської довіри (UCBI). Проект фінансується Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID).