Все йде до того, що вологи вистачати не буде.

За останні 20 років на Дніпропетровщині середньорічна температура перевищує норму. Повідомив начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».

«Маючи дані спостережень метеостанції в Дніпропетровській області за 1961-2015 роки, ми вирішили зробити аналіз кліматичних змін за цей період. Аналіз проводився за температурними показниками і опадами. Як видно, після 1997 року середньорічна температура весь час знаходиться вище норми. Найтепліші роки 2007, 2012 і 2015-й. Середньорічна температура була на 2 градуси вище норми. Коливання опадів від 346 мм до 743 мм при річній нормі 507 мм », – сказав Василь Гринчак.

Він також додав, що якщо тенденція клімату до потепління в області не зміниться, то наша кліматична зона наблизиться більше до пустелі, ніж до субтропіків.

«Адже в субтропіках мінімальна температура не опускається нижче мінус чотирьох. У нас же може бути мінус 27 градусів. Такий контраст температур більше властивий пустелі. Все йде до того, що вологи вистачати не буде. У південних районах області вже є перші ознаки опустелювання, з'являються солончаки. А в 2015 році період без дощів в області тривав 77 днів, що дало можливість говорити про гідрологічну засуху. Це обміління водних артерій », – додав Василь Гринчак.