14 червня – Всевітній день донора крові.

Звання «Почесний донор України» присвоюється людям, котрі здали кров 40 і більше разів. У Павлограді у 2015 році звання «Почесний донор України» отримали 7 мешканців міста. А за перший квартал 2016 – 8 чоловік. Повідомив завідуючий павлоградським відділенням трансфузіології Сергій Авраменко під час прес-конференції.

Законодавством для почесних донорів передбачено пільги, зокрема, надбавка в розмірі 10% до мінімальної пенсії, що призначається за віком.

Всім донорам видається довідка, за якою донор звільняється від роботи в день здачі крові та наступний за ним. 

«Після кожного дня здачі крові або її компонентів донору надається додатковий день відпочинку із збереженням середнього заробітку. За бажанням працівника, цей день може бути приєднаний до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня здачі крові або її компонентів», – сказав Сергій Авраменко.

Донором може бути практично будь-яка людина віком від 18 до 60 років (з вагою більше ніж 50 кг), якщо вона не має протипоказань (СНІД, ВІЛ-інфекції, сифіліс, вірусні гепатити, туберкульоз).

Для того щоб здати кров, донору, або людині, яка вирішила стати донором, необхідно звернутися до відділення трансфузіології з оригіналом паспорта. В день дачі крові також необхідно дотримуватися деяких умов:

• за 48 годин до здачі крові необхідно не вживати алкоголь;
• за 24 години не рекомендується приймати жирну, гостру, копчену або смажену їжу, не зловживати молочними продуктами, маслом і яйцями.
• не слід здавати кров натщесерце! Можна поснідати вареними крупами на воді, макаронами без масла, овочами, фруктами. Обов'язково випити солодкий чай, компот або мінеральну воду.
• протягом години до здачі крові варто відмовитися від цигарок.

Відділення трансфузіології знаходиться за адресою: м Павлоград вул. Шевченка, 102.

Телефон для довідок: 4-29-30 або 095-068-58-17. Час прийому донорів з понеділка по четвер з 8.00 до 10.00 з паспортом та пропискою в Дніпропетровській області.

Читайте також: Павлоградці здали більше тисячі літрів крові