Як поляки змогли активізувати громадськість у вирішенні державних питань, як співпрацюють неурядові організації з органами влади та місцевого самоврядування у вирішенні конкретних проблем вивчали лідери клубів громадського діалогу. Серед них були і павлоградці.

Упродовж 4 днів лідери 21 клубу з 8 областей України перебували у польському Щецині. Кожен день був досить насиченим та інформативним.
Українці зустрічались із Маршалком Західно-Поморського воєводства, із заступником Президента Щецина, взяли участь у «круглому столі» у відділенні Інституту Національної пам’яті, у дискусії щодо незалежності Польщі та України, відвідали громадські організації та установи (ГО «Велосипедний Щецин», Об’єднання допомоги дітям та молоді з вадами опорно-рухового апарату «Веселка», Об’єднання батьків та дітей хворих на лейкемію та онкологічні захворювання, Регіональний осередок соціальної політики, Бюро неурядових організацій, Фундація Академія старовинної музики).

Говорили про історію, про співпрацю влади з третім сектором, про енергетику, боротьбу з корупцією, децентралізацію, свободу слова та засоби масової інформації і про все, що стосується України, Українсько-Польських стосунків, минулого і перспектив двох держав.

Учасники поїздки зустрілися також із головою Щецинського відділення Об’єднання українців в Польщі Яном Сирником, ім’я якого знають чимало родин наших воїнів-добровольців, героїв Майдану, завдяки якому сотні дітей з України змогли відвідати Польщу.

Варто відзначити оптимізм наших польських співрозмовників щодо всього вищепереліченого. Ну і те, що неодноразово підкреслювалося: "Крим – це Україна! Донбас – це Україна."

«Вразило те, що в стратегії розвитку міста прописана співпраця з громадськими організаціями та делегація частини повноважень, на що виділяються чималі кошти. Більша частина коштів з бюджету виділяється на освіту та охорону здоровья. », – діляться враженнями учасники поїздки.

Поїздка здійснювалась в рамках проекту «Суспільне сприяння реформі самоврядування в Україні».