В ряди Збройних Сил України у травні 2014 Іван Колот вступив добровільно.

Службу ніс у самому пеклі бойових дій в складі батареї, яка перебувала в трьох кілометрах від Іловайська та підтримувала вогнем батальйони, що перебували в самому місті. Покидаючи за наказом зайняті позиції, по так званому «зеленому коридору» , потрапив у полон, після чого був обміняний на російських військовослужбовців.

Але коли захисник повернувся до мирного життя, для нього розпочалась «війна за свої права». Військова частина не надала документів участі Івана Колота в антитерористичній операції, а військовий квиток був знищений в ході боїв.

На жодне із п’яти судових засідань, представники військової частини польової пошти В2830, Головного Управління Національної Гвардії України, Державної служби України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції, антитерористичного центру при Службі безпеки України так і не з’явилися. Повідомляє прес-служба Павлоградського міськрайонного суду.

«Вислухавши пояснення заявника та свідків, суд 19 травня 2016 року встановив участь Івана Колота в бойових діях та в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення в період з 11 серпня 2014 року по 1 вересня 2014 року», – йдеться в повідомленні.

Тепер захисник України зможе офіційно домогтися статусу учасника АТО.

Читайте також: Павлоградські депутати звернулись до Президента та Верховної Ради