На дорогах Дніпропетровщини контролюють вагу вантажівок.

Для зважування автівок використовують пересувні контрольні пункти. Нині один з них встановлений на 152 км дороги «Знам’янка-Луганськ-Ізварине». Повідомляє прес-служба ОДА.

«Рух перевантажених автомобілів, особливо у спеку, – одна з основних причин пошкодження дорожнього покриття. Надважкий транспорт деформує асфальт. Через це навіть на новій дорозі з’являються ями, тріщини та вибоїни», – йдеться в повідомленні.

Майже кожен десятий автомобіль, який рухався дорогами області і був перевірений, виявився перевантаженим.
Знизити кількість перевантажених автомобілів допомагають пункти габаритно-вагового контролю. Спеціальне обладнання дозволяє за декілька секунд визначити, чи відповідає вага автівки встановленим нормам.

«У разі відхилення від норми, власник автомобілю сплачує штраф. Його розмір залежить від відстані, яку має подолати автомобіль та виявленого перевантаження. Штрафи виписуються у євро. За значні порушення можна сплатити більше 10 тисяч євро», – зазначив головний спеціаліст Укртрансбезпеки в Дніпропетровській області Олександр Зінченко.

Всі штрафи порахують до бюджету.

Нагадаємо, що через спеку на Дніпропетровщині заборонили рух вантажівок з 8.00 до 23.00. Обмеження діє для усіх автомобілів, вага яких перевищує 24 тонни. При температурі повітря понад 28 градусів, вдень вони мають відстоюватись на спеціальних майданчиках. Пересуватись дорогами області таким автівкам дозволено лише вночі.

Читайте також: По Луганській заборонять рух великовантажних атвомобілів

Джерело фото: www.adm.dp.ua