з 1 червня цього року на водоймах Дніпропетровщини загинуло 10 осіб, з них 2 дитини.

У 2015 році на водоймах Дніпропетровської області загинуло 57 осіб, у тому числі 2 дітей. На весняно-літній купальний сезон (з травня по вересень) припало 42 нещасних випадків на воді (або 73% від їх загальної кількості). МНС-ники повідомляють, що основними причинами трагедій було купання у невідомих та необладнаних для цього місцях, перебуванням у нетверезому стан. Діти гинули переважно через відсутність нагляду з боку дорослих. Повідомляє управління із надзвичайних ситуацій Павлограда та району.

«Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі добре вміють плавати і самовпевнено запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води, коли починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти на себе ступню за великий палець», – йдеться у повідомленні.

Аби уникнути неприємностей на воді, рятувальники радять:

  • заходити у воду неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби.
  • До плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів. 
  • Утримуйтеся від далеких запливів, бо переохолодження – головна причина трагічних випадків.
  • На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кіс, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти. 
  • Гірські ріки мають стрімку течію, що може збити з ніг. Дно і береги таких річок кам’янисті, тому можна отримати важкі травми при падінні. Можна і впасти на мокрому та слизькому камені, коли тільки входиш у воду.
  • На морі треба завжди зважати на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду. Не намагайтеся плисти проти хвилі. 
  • Варто бути обережними біля водорізів. Не пірнайте з них, бо можна впасти – вони дуже слизькі від водоростей. 
  • Якщо під час прогулянки човном ваш плавзасіб перевернувся, головне – не розгубитися, човен ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за нього, намагаючись штовхати до берега. 
  • Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. 

Читайте також: У Вовчій потонула 10-річна дівчинка