Як не допустити уже традиційного диму та смороду в місті думали сьогодні МНС-ники, правоохоронці, міська влада та працівники ДТЕК Павлоградвугілля.

Причиною задимленості в місті є горіння очерету та торфовищ. У цьому переконані МНС-ники так міська влада. А тому всі сили планують спрямувати саме на боротьбу із недопущенням випалювання очерету.

Проблемні землі належать Привовчанській сільській раді, але орендуються ДТЕК Павлоградвугіллям (220 га).

Пропозицію, котра раніше озвучувалась про можливе затоплення проблемної ділянки, відкинули, бо це може призвести до виникнення ще однієї проблеми – підтоплення підвалів житлових будинків, що знаходяться поруч. Хоча цей спосіб був би дієвим. Адже завдяки цьогорічним травневим та червневим дощам, Павлоград іще без диму, бо очерет у воді.

У суху погоду від горіння наземної частини очерету починає тліти коріння , довжина якого 7-8 метрів. До органічного диму додається іще й неорганічний.

«Чому власне виникає їдкий запах? Окрім того, що в процесі тління задіяні органічні залишки, там іще й домішуються неорганічні –залишки гальваніки, котрі раніше, скидались одним із заводів нашого міста. В результаті виникає такий ефект», – сказав заступник міського голови Віталій Мовчан.

Начальник управління із надзвичайних ситуацій Павлограда та району Олександр Миславський наполягає на тому, що очерет потрібно викошувати, бо коріння починає тліти в результаті горіння наземної частини рослини. Питання у тому хто це має робити.

Орендатор земель – ДТЕК Павлоградвугілля – каже , що викосити всі 220 га орендованих ним земель неможливо та і що робити із викошеним очеретом. Рекультивація земель теж не дає очікуваного ефекту.

Вирішили створити спеціальну комісію із представників ДТЕК, МНС, міської влади ще раз обстежити проблемну територію і прийняти рішення. Наступного разу зберуться за два тижні.

Читайте також: У Павлограді цьогоріч не задимить?