В найближчі тижні уряд планує анонсувати запуск програми з часткової компенсації цін на ліки, так звану реімбурсацію.

Чиновники мають намір почати із найпоширеніших захворювань – серцево-судинних. У такий спосіб хочуть стимулювати пацієнтів відмовлятися від самолікування і знизити смертність в Україні.
Впровадити програму компенсації на ліки планується із 1 жовтня. Повідомив в. о. Міністра охорони здоров'я Віктор Шафранський

«Вона буде поширюватися на ліки, які знижують артеріальний тиск. Поки що ми на нарадах дискутуємо про розмір компенсації - чи буде це 100% відшкодування або це буде часткова компенсація, наприклад, 70% або 50% вартості. Можливо, для когось ми впровадимо 100% відшкодування, наприклад, для ветеранів", – говорить Віктор Шафранський.

Кілька років тому в Україні вже працювала подібна програма. За словами Віктора Шафранського, вона призвела до зменшення смертності від серцево-судинних захворювань.

За даними головного терапевта МОЗ України Василя Нетяженко,  під час дії програми кількість викликів швидкої допомоги з приводу гіпертонічних кризів у 2013 році впала, у порівнянні з попереднім роком на 16%. Така ж динаміка продовжилася роком пізніше – в 2014 році кількість викликів зменшилася, порівняно з 2013 роком, на 11,4%.