На зміну популярному раніше вірусному гепатиту А (хвороба Боткіна) прийшов підступніший та суворіший гепатити В та С.

«Щодо вірусного гепатиту А, то він втратив свою актуальність – реєструються одиничні випадки. На перше місце вийшли парентеральні гепатити – В , С», – повідомив лікар-інфекціоніст Анатолій Бондаренко під час прес-конференції.

Нерідко хвороба виявляється випадково уже на стадії хронічної форми, бо тривалий час протікає безсимптомно.

«Серед населення міста до 8% – носії вірусного гепатиту В. Людина має збудника хвороби без явних клінічних ознак. При цьому почуватись добре, але може передавати вірус іншим людям», – говорить лікар-епідеміолог Людмила Руденок.

На сьогодні лікарі говорять про два шляхи передачі збудника гепатитів В та С – парентеральний (через кров) та статевий. В Павлограді лідирує парентеральний шлях. Тому серед хворих чимало ін’єкційних наркоманів.

Передати вірус можна при будь-якому пошкодженні шкіри, в тому числі і в перукарнях, салонах краси.

«При відвідуванні перукарень , салонів краси необхідно звертати увагу на проведення стерилізації інструментів . На сьогодні в перукарнях має бути ультрафіолетова стерилізація. Дезинфікувати інструменти майстер має при клієнтові. На сьогодні у перукарнях заборонено гоління лезами, бо можна пошкодити шкіру і занести вірус», – наголосила Людмила Руденок.

Лікарі також відзначають, що на сьогоднішній день є досить ефективні препарати для лікування недуги, проте далеко не кожен може їх придбати, бо коштують вони недешево.

Існує також державна програма по лікування хворих гепатитами В та С. Але вона не може забезпечити потреби всіх хворих.

Основні симптоми захворювання –  пожовтіння склери, шкіри, потемніння сечі. При гострих стадіях хвороби – слабкість, нудота, підвищена температура тіла.