Сьогодні – Всесвітній день боротьби з алергією

1% дитячого населення Павлограда перебувають на обліку у лікаря-алерголога із захворюванням астмою. Розвитку астми у дітей майже завжди сприяють алергійні механізми. Повідомила міський дитячий алерголог Вікторія Панас.

2% дітей мають алергійне захворювання – поліноз. Це лише офіційна статистика. Насправді кількість таких дітей значно більша. Закладеність носа, інколи незначне підвищення температури тіла, кашель нерідко сприймають за невелику застуду і лікуються самотужки.

«Якщо дитина якось нетипово переносить застуду, якщо є задишка, закладеність носа тривали час , то це має насторожити батьків і примусити звернутись до лікаря. Вчасне звернення і лікування попередить серйозне ускладнення алергії – астму. Ми маємо достатній арсенал препаратів для лікування недуги», – розповіла Вікторія Панас.

І хоча повністю позбутись алергії неможливо, проте при вчасному лікуванні можна добитись стійкої ремісії і на 10-15 років забути про хворобу. Зокрема гарний результат дає елерговакцинація. Повідомила Вікторія Панас.

Вона також наголосила на тому, що алергія має спадковий характер. Тому якщо хтось із близьких родичів має цю недугу, то дбаючи про здоров’я дитини, не варто заводити вдома домашніх тварин, користуватись подушками із пір’я та вживати мед чи трав’яні чаї.
У нашому регіоні найпоширенішою є алергія на пилок амброзії. Проте останнім часом нерідко трапляється медикаментозна та харчова алергія у дітей.

«Минулого року удвох дітей була важка реакція на медикаменти аж до анафілактичного шоку» – розповіла Вікторія Панас.

Лікарі-алергологи застерігають від самолікування.

«Нерідко люди самі призначають собі препарати , прислухавшись до порад сусідки, знайомої чи аптекаря і приймають досить сильні препарати , наприклад дипроспан. Цим самим вони наносять собі більше шкоди, аніж від самої алергії. Препарат може викликати важкі ускладнення – стійке підвищення артеріального тиску, імпотенцію, і навіть цукровий діабет», – наголосила Вікторія Панас.