У цьому році на туберкульоз захворів 51 житель міста, в тому числі одна дитина.

У порівнянні із аналогічним періодом минулого року кількість нових виявлених випадків захворювання дещо зменшилась. Відзначають лікарі-фтизіатри.

«Серед цих пацієнтів 10 осіб з ко-інфекцією (туберкульоз –ВІЛ). Серед хворих на цю небезпечну хворобу кожен четвертий павлоградець працює, третина захворівших – непрацюючі особи працездатного віку, 15% – пенсіонери», – повідомила міський фтизіатр Олена Гриб.

Туберкульоз виліковний , при умові вчасно розпочатого лікування. На жаль, люди нерідко звертаються пізно до лікарів, бо початкову стадію хвороби сприймають як перевтому чи застуду.

Збудником туберкульозу (паличка, або бацила, Коха) дуже стійкий до впливу навколишнього середовища: в річковій воді він зберігається до 5 місяців, у грунті – 1-2 роки, у вуличному пилу – до 10 діб, у приміщеннях при розсіяному світлі – більше 1-го місяця, на пасовищах – до 1 року. При температурі 20 С паличка Коха зберігає життєздатність протягом 7 років. Ультрафіолетові промені вбивають її через 2-3 хвилини.

Найбільшу вірогідність захворіти має людина, у якої під час «зустрічі» з мікобактерією туберкульозу може бути перевтома, погане або нераціональне харчування, стрес, наявність інших захворювань, що призводять до порушення роботи імунної системи.

Дані досліджень доводять, що досить тривалий та надійний імунітет дає щеплення проти туберкульозу але, на жаль, не дає 100% захисту від захворювання.

Симптоми туберкульозу:

- кашель, частіше сухий, що триває понад 2-3 тижні;
- кровохаркання(наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі);
- підвищення температури без очевидних причин більше 5-7 днів;
- відчуття задухи;
- раптове схуднення;
- погіршення або відсутність апетиту;
- постійна слабкість;
- підвищена втомлюваність;
- підвищена пітливість, особливо вночі.

Згідно діючого законодавства та відповідно до Національної програми боротьби з туберкульозом, лікування туберкульозу в Україні здійснюється безкоштовно. Лікувальні заклади мають усі необхідні протитуберкульозні ліки.