За перше півріччя 2016 в органах поліції зареєстровано 472 нещасних випадки, що стались із дітьми та підлітками.

Повідомив начальник відділу молодіжної превенції ГУНП в Дніпропетровській області Олександр Голуб'ятников під час прес-конференції в медіа-центрі «Дніпро Пост».

Зокрема у цьому році було зареєстровано: cпроб суїцидів та суїциди – 13, термічні і хімічні опіки – 154, м самотравмування – 149, переохолодження – 2, отруєння чадним газом та продуктами горіння –12, алкогольна інтоксикація –47, отруєння лікарськими препаратами іневідомими речовинами – 31, укуси домашніх тварин – 25 , наркотичне отруєння – 11, неакуратне поводження зі зброєю та піротехнічнимизасобами – 4, ураження електричним струмом – 1, отруєння грибами – 1, потонули – 4, випадання з вікон – 8. На жаль 9 дітей загинули.

Особливо актуальним останнім часом є питання випадання дітей із вікон.

Якщо проаналізувати за віковими групами категорії дітей, які випали з вікон, то 3 випадки – 15, 16 і 17 років. Зокрема, 17-річний хлопець у Новомосковську гуляв по даху і впав з нього (5-поверхова будівля). 5 випадків з дітьми молодшого віку – один 3-річний, двоє 5-річних, а також 6-річний та 7-річний. Це все випадки, коли батьки або особи, які їх заміняють, не звертали увагу, чим займається дитина.

«7 травня в Кривому Розі залишений без нагляду 5-річний хлопчик випав звікна, отримав серйозні травми. 24 травня в Павлограді мати, що проживає з двома доньками – 15 і 6 років – пішла на роботу. Дівчата залишилися вдома, 15-річна займалася своїми справами, а 6-річна залізла на підвіконня,сперлася на москітну сітку, яка порвалася і вона разом з нею випала з 5 поверху. 28 червня в Кривому Розі з 2 поверху випала дівчинка, вона гралась на підвіконні, іграшка випала у вікно і вона пірнула за нею. Останній випадок стався в Кам'янському. З вікна 5 поверху випав 5-річний хлопчик. За ним доглядала бабуся, вийшла буквально на хвилину, коли вона повернулася, то побачила вікно вже без москітної сітки і дитина була за вікном,» – розповів Олександр Голуб'ятников.

Він також нагадав, що батьки , котрі не виконують своїх обов’язків по догляду за дитиною , (якщо це спричинило важкі наслідки) караються обмеженням чи позбавленням волі від 2 до 5 років (ст.166 ККУ).