Дитячо-юнацька збірна України по аджиліті нещодавно повернулась із кінологічного Чемпіонату світу серед юніорів «European Open Junior 2016».

Чемпіонат проходив у Словакії. У ньому взяли участь 500 учасників віком до 18 років із 24 країн світу. Україну представляли 5 юних кінологів із десятьма собаками. До Збірної України увійшли двоє павлоградців із чотирма своїми підопічними – 14-річний Паша Золотуха та 18-річна Марія Борисенко.

У змаганнях такого рівня України бере участь вперше .

«Коли ми тільки приїхали, то на нас дивилась якось недовірливо. Але вже у перший день після розминки ставлення змінилось. А уже до середини першого дня старту ми завоювали авторитет – до нас бігали знайомитись , запитували звідки ми , брали контакти . І наступні два дні у нас теж були успішними. Ми самі не очікували такого результату», – розповіла tv-news.dp.ua тренер команди Лариса Борисенко.

 

У категорії із малими собаками українська збірна посіла 22 місце із 67 можливих. Враховуючи, що це перша участь такого рівня, то результат дуже гарний. У категорії із великими собаками – 40 місце із 54 -х.

Проте найбільше всіх приємно здивував і порадував 14-літній Паша Золотуха із Павлограда. У категорії до 15 років судді присудили йому 12 місце із 73-х.
Паша впевнено йшов на шосте місце, але на останньому заході собака помилився .

В кінологічному клубі Павлограда Паша займається лише із листопада минулого року. Для такого короткого терміну це неперевершений результат.

«Ми задоволені нашим результатом . Ми гідно представили Україну на чемпіонаті світу . Ми зробили це перший раз, ми ризикнули і довели, що ми сильна команда, що наша країна може претендувати на змагання такого рівня. Зараз у нас маса друзів із різних країн світу . Для нашої країни на сьогоднішній день цей момент визнання дуже важливий», – розповідає Лариса Борисенко.

Хоча сама поїздка на чемпіонат була на межі зриву через фінансовий стан.

«Ми були на грані провалу. Коштів не було. І за два останні дні, коли ми уже волали про допомогу наші друзі-кінологи із Харкова, Львова, Києва почали скидати кошти. За два дні ми зібрали 300 євро і змогли оплатити проживання у Словакії», – додає Лариса Борисенко.

Зараз члени павлоградського кінологічного клубу «Антарес» готуються до чемпіонату світу серед дорослих, котрий пройде у вересні в Італії. А наступного року планують взяти участь у дитячому чемпіонаті світу в Люксембурзі.

Коментарі   

+1 # Леонід Васильович 14.07.2016, 09:43
Ви просто неймовірні молодці!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Лариса 21.07.2016, 17:19
Дякую! Наши юні бійці гідно представили Україну, незважаючи на всілякі труднощі!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата