Принаймні така офіційна статистика.

«У першому півріччі 2016 року у порівнянні із 2015 відзначається незначне зростання кількості хворих з діагнозом наркоманія і осіб групи ризику, що зловживають психоактивними речовинами. Стабільною залишається кількість підлітків, котрі перебувають на обліку», – повідомив лікар-нарколог Роман Пасицельський.

Щоправда , фактичні цифри в рази вище облікових. Тому наркослужби систематично проводять комплекс профілактичних заходів.
Одним із них є замісна підтримуюча терапія(ЗПТ).

Програма ЗПТ в місті працює вже сім років. Роман Пасицельський вважає, що це дієвим елементом стратегії зменшення шкоди. На 10.07.2016 замісною терапією охоплено 90 хворих.

«Результатом переходу ін'єкційних наркоманів на таблетований препарат є потужний профілактичний, в т.ч. соціальний ефект як для хворих і членів їх сімей, так і для громади міста. ЗПТ при належному охопленні веде до зниження захворюваності на СНІД, вірусні гепатити, туберкульоз, причому не тільки в наркоматському середовищі, а й у середовищі громадян, далеких від наркотиків - сьогодні провідним шляхом передачі вірусу СНІДу, гепатитів є не ін'єкційний, а статевий і вертикальний від вагітної матері до плоду. Знижується злочинність, хворі повертаються до суспільно-корисної праці», – розповів Роман Пасицельський.

Програма ЗПТ в Україні здійснюється за рахунок Міжнародних фондів.

Щодо пияцтва і алкоголізму, то згідно статистичних даних відзначається незначне зниження. Проте далеко не всі, хто потребує наркологічної допомоги, звертаються до наркодиспансеру.

Довідково

У наркологічному стаціонарі за 6 місяців 2016 проліковано 342 хворих на алкоголізм та наркоманію.

Коментарі   

0 # Vovapetrovich 14.07.2016, 18:31
ЗПТ- работает.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Игорь 14.07.2016, 22:48
Не понимаю какая польза от этой заместительно терапии. Пересадили наркоманов от одних наркотиков на другие - таблетки. Бесплатные наркотики.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата