За даними 2015 року у Павлограді 56 дітей мають діагноз епілепсія.

Спостерігається зростання захворювання серед підлітків. Якщо у 2013 та 2014 роках на епілепсію хворіли по 4 підлітки, то у 2015 – 8.
Повідомила дитячий невролог Ірина Могила.

Зростання захворюваності медики пояснюють гіподинамією, надмірним перебуванням за комп’ютером, вживанням алкоголю, наркотиків, курінням, підвищеним травматизмом, порушенням режиму дня та харчування, спадковими факторами.

В Україні налічується понад 500 тисяч людей з епілепсією. Хвороба зустрічається частіше, ніж діабет, туберкульоз або інші відомі захворювання.
Хвороба не є невиліковною. Головне – вчасне звернення.

«Нерідко хворобу вважають невиліковною і такою, що веде до розумової і психічної деградації. Це не так. По-перше, своєчасне звернення до лікаря і правильний підбір препарату забезпечить хворому повний медикаментозний контроль над даною хворобою або одужання. По-друге, епілепсія була у Олександра Македонського, Сократа, Юлія Цезаря, Петра І, Достоєвського, Наполеона, засновника Нобелівської премії Альффреда Нобеля. Тому сучасники цих великих людей вважали, що люди з епілепсією, навпаки, мають особливі розумові здібності»,  – розповіла Ірина Могила.

Перша допомога при епілепсії:

  •  не переміщуйте хворого в інше місце, за винятком тих випадків, коли він знаходиться поруч з гострими або гарячими об'єктами, електроустаткуванням, на проїжджій частині вулиці;
  •  при загальних судомах слід підкласти під потилицю свою руку або згорнутий одяг, щоб він їм не бився об тверду поверхню;
  •  для полегшення дихання розстібніть на хворому тугі частини одягу;
  •  не можна під час нападу давати хворому пити;
  •  якщо видно слину на губах – поверніть голову на бік.

Тобто, потрібно подбати про те, щоб хворий не травмувався і міг дихати. Якщо напад триває більше 5 хв, то потрібно викликати швидку допомогу.

Довідково

Епілепсія — це захворювання мозку, яке характеризується нападами. На думку дослідників, вони стаються через аномальні сплески електричної активності клітин головного мозку. Точна причина цих нападів наразі невідома.