Найбільше шансів навчатись бюджетним коштом мають абітурієнти, котрі обирають технічні спеціальності. Щоправда, Їх популярність серед абітурієнтів щороку знижується.

Кількість же бюджетних місць для навчання за такими напрямками зростає. Це такі спеціальності як фізика, металургія, машинобудування, електромеханіка, теплоенергетика, ливарне виробництво та ін.

«За контрактом здобувають освіту в основному економісти, менеджери, юристи. Ці спеціальності користуються попитом серед абітурієнтів, але не затребувані у роботодавців», – повідомив ректор Національної металургійної академії України, голова ради ректорів вищих навчальних закладів Олександр Величко під час прес-конференції в ОДА.

У 2016-му абітурієнти можуть одночасно подати 15 заяв на 5 різних спеціальностей до будь-яких вишів країни. Для цього достатньо мати сертифікати ЗНО з необхідних предметів.

При подачі документів кожен абітурієнт складає своєрідний рейтинг спеціальностей та вишів, які йому подобаються найбільше. За результатами вступної кампанії абітурієнта рекомендуватимуть до зарахування у навчальний заклад, якому було надано найвищий пріоритет. Але для цього слід набрати необхідну кількість балів.

«Цьогоріч представники вишів не матимуть доступу до формування списків абітурієнтів, рекомендованих до зарахування у навчальні заклади. Усі дані оброблятимуться всеукраїнською комп’ютерною системою автоматично. Кожен окремий вступник буде зарахований лише до одного вишу. Завдяки цьому вступна кампанія завершиться за одну хвилю», – пояснила начальник відділу науки і вищої освіти Дніпропетровської ОДА Ірина Шумік.

Вступна кампанія страртувала 11 липня. Документи від абітурієнтів, які складали ЗНО, прийматимуть в електронному вигляді до 27 липня. До 20 липня мають подати заяви до вишів абітурієнти, які складатимуть вступні іспити, проходитимуть співбесіди та творчі конкурси.