Працівники ПАТ «Дніпропетровськгаз» кажуть, що втручання у роботу лічильника легко розпізнати. 

За перше півріччя 2016 працівники ПАТ «Дніпропетровськгаз» разом з метрологами безкоштовно повірили 34,6 тисяч лічильників газу. Під час повірок зафіксували 188 фактів втручань у роботу приладу обліку газу. Через такі незаконні дії споживачів державі завдано збитків на суму майже 270 тис. грн. Повідомляє прес-служба ПАТ «Дніпропетровськгаз».

Періодична повірка та технічне обслуговування, пов'язане з такою повіркою, проводиться безкоштовно для споживача. В період відсутності лічильника оплата за газ нараховується за середніми даними обсягів споживання газу за аналогічний період минулого року.
При проведенні повірок фахівцями було виявлено 188 втручань у роботу лічильників.

«Такі дії частіше за все спрямовані на збільшення похибки вимірювання або «змотування» показань відлікового механізму. Однак, порушення у роботі лічильника легко розпізнати. По-перше, за наявністю «характерних» механічних пошкоджень на відліковому механізмі і пломбах. По-друге, виявленням підроблених пломб, якими замінюють оригінальні, встановлені заводом-виробником та органами «Держспоживстандарту», –  йдеться в повідомленні прес-служби.

За виявленими фактами втручання складаються акти, відбувається відключення нелегальних споживачів, з яких стягують заподіяні державі збитки. Розрахунок суми збитків відбувається індивідуально для кожного окремого випадку згідно з Кодексом ГРМ.

Крім порушення закону та крадіжки газу, порушники наражають себе та оточуючих на смертельну небезпеку.

ПАТ «Дніпропетровськгаз» звертається до споживачів з проханням повідомляти про факти несанкціонованого відбору природного газу, самовільного втручання у систему газопостачання, а також зловживання службовими обов’язками з боку співробітників підприємства за телефоном: (056) 377-14-58.

Читайте також: У Павлограді мешканці багатоповерхівки не дозволили газівникам установити загальний лічильник газу (ВІДЕО)