Єдиний в області павлоградський кінологічний пошуково-рятувальний загін «Антарес» налічує 13 собак - рятувальників. Із них 10 чотирилапих мають міжнародні сертифікати, що підтверджують їх пошукову майстерність.

Шукати зниклих людей собакам доводиться нерідко. Минулої неділі двоє кінологів разом із пошуковою собакою Спаркі шукали 80-річну жінку у Новомосковську.

«Жінка пропала 15 липня. Нам зателефонували у неділю 17 липня. Через аномальну спеку до пошуків ми змогли приступити лише увечері. Потім продовжили пошуки у понеділок із 4-ї ранку. Почісували степ, високі зарослі бур’яну , болото уздовж залізниці , занедбані будівлі. Тобто там, де нам вказували родичі. Пенсіонерку ми не знайшли. Це означає, що у тих місцях її не було. Жінка страждала періодичною втратою пам’яті», – розповіла tv-news.dp.ua керівник кінологічного клубу «Антарес» Лариса Борнисенко.

Останній раз пошуковці виїздили у квітні. За минуле літо довелось 4 рази відправлятись на пошуки людей. Нерідко виїздять на виклики служби пошуку дітей, що у Дніпрі. Співпрацюють також із обласним управлінням МНС.
Послуги кінологів безкоштовні.

«Людей це інколи зупиняє. Вони думають , шо за наші послуги потрібно щось платити. Ми працюємо безкоштовно. Ми волонтери. Фінансові проблеми, коли потрібно кошти на пальне, вирішуємо зі спілкою Самаритян України. Кожен із нас може потрапити у таку ситуацію і дай Бог, щоб знайшлися люди, котрі зможуть нам допомогти», –розповідає Лариса Борисенко.

На пошуки людей вони готові  виїхати в будь-який час. Для цього варто лише набрати номер телефону кінологів:

050-6509138 – Олександр Лісніченко
050- 9410476 – Лариса Борисенко

Читайте також: Юному кінологу із Павлограда аплодував увесь світ (ВІДЕО)