Сталась пожежа, нещасний випадок на воді, ДТП, не можу потрапити до квартири, кішка залізла на дерево, заповзла гадюка у помешкання , завелись шершні, покусали оси, розбила градусник …. із якими тільки проблемами не звертаються до рятувальників.

Чи можуть вони відреагувати на все і відразу, чи мають для цього відповідні засоби, оснащення і чи входить це в їх обов’язки ?

«Люди часто телефонують з проблемами, котрі мають вирішувати інші служби, наприклад пропало світло, протікає кран, розбила градусник. У нас більше пожежно-рятувальна тема. Проблеми по кішках, що залізли на дерево.. у нас немає такого в положенні і немає обладнання, окрім гасінням пожеж ми займаємось іще наданням допомоги при нестандартних ситуаціях – затиснуло, засипало, застряв ...», – розповідають рятувальники.

Начальник управління із надзвичайних ситуацій Павлограда та району полковник Олександр Миславський наголошує, що він не має права ризикувати здоров’ям своїх співробітників, посилаючи знімати із дерев котів. Для цього потрібна спеціальна закрита вишка. У рятувальників такої немає.

Він також додає, що вони готові реагувати на всі звернення і виконувати додаткові функції, але для цього потрібні ресурси, обладнання , кадри і фінансування. А поки що доводиться реагувати лише на найважливіші виклики, навіть коли вони не входять до їх обов'язків.

«Коли телефонує серед ночі нетвереза людина і каже, я не можу потрапити до квартири, то це одна справа. І зовсім інша, коли телефонує людина і каже, що не може потрапити до квартири, де знаходиться хвора родичка. На такий виклик ми звичайно відреагуємо», – додає Олександр Миславський.

Обіцянка перетворити рятувальників на широкопрофільну службу і навіть придбати реанімобіль, поки що залишається на рівні обіцянки.

Вирішенням різних нестандартних життєвих ситуацій (вилов гадюк, знищення шершнів, ос, зняття із дерев котів і т.п., збиттям бурульок із дахів) у Дніпрі наприклад займається спеціально створений аварійно-рятувальний загін. Вони укладають договори із міськвиконкомом і надають платні послуги. До Павлограда цей досвід поки що не дійшов.

Так що, порятунок котів  справа лап самих котів.