Документ іще знаходиться у стані розробки. Його принципові положення сьогодні презентували у Центральній бібліотеці міста.

Пілотний проект по впровадженню Етичного кодексу реалізується Інститутом «Республіка» спільно з Центром «Ейдос» у трьох містах Дніпропетровської області – Дніпро, Кривий Ріг та Павлоград.

Після того як Кодекс буде розроблений та обговорений його має затвердити павлоградська міська рада.

За дотриманням Етичного кодексу слідкуватиме етична комісія, котра діятиме при міській раді. У складі комісії має бути не менше 30% громадськості. Обіцяють продумати також і покарання для тих, хто не дотримується Етичного кодексу – від публічного осуду до відозви із депутатства, позбавлення премій чи пониження у рангу.

До речі, у складі групи експертів, котрі розроблять Етичний кодекс і колишній заступник міського голови Павлограда, а теперішній директор 9-ї школи Аліса Рябова.

«В етичному кодексі ми плануємо прописати і зовнішній вигляд і форму виступу депутата, голови та секретаря. Думаємо над тим, аби Кодекс був живий не дуже великий за обсягом. Мені легше писати цей кодекс, бо маю досвід роботи в органах місцевого самоврядування», – сказала Аліса Рябова.

Вона також додала, що вважає, що Етичний кодекс має бути в кожній установі незалежно від форми власності.

Проект реалізується за фінансової підтримки Канадських муніципалітетів.