Депутати павлоградської міської ради вирішили не накладати мораторій на тарифи, які підвищились із 1 липня. Натомість  звернуться до прем’єр-міністра України із вимогою зменшити тарифи на житлово-комунальні послуги щонайменше на 40%. 

Відмовитись від запровадження мораторію депутати вирішили за тією причиною, що насправді вони не можуть впливати на місцевому рівні на ціну електропостачання, газу, води , тепла. На рівні міста встановлюються тарифи лише на вивезення твердих побутових відходів , пасажироперевезення та послуги по облсуговуванню будинків (квартплата). Тому рішення про мораторій носитиме скоріш політичний характер.

«Наше рішення не матиме ніякої законної сили , а людей ми введемо в оману і вони перестануть платити . А потім із них будуть забирати борги через суди. Ми не можемо вийти за рамки наших повноважень», – висловили свою думку депутати.

Вимогу до української влади зменшити тарифи як мінімум на 40% депутати обгрунтували тим, що субсидування більше 9 млн домогосподарств призведе до банкрутства країни.

«За 6 місяців субсидії перевищать оборонний бюджет країни і склади муть 114 млрд грн. В результаті ми отримаємо державу-банкрута. Вимагаємо від уряду Ураїни зменшення тарифів як мінімум на 40% та негайно розпочати загальнодержавну програму підтримки енергоефективності та енергоощадності», – йдеться у зверненні.

Заборону на підвищення тарифів запровадили у Києві, Харкові та Дніпрі.