У такий спосіб міняти менталітет людей запропонував міський голова Анатолій Вершина під час засідання міськвиконкому. Мова йшла про задимленість в місті та роль громадськості у цьому явищі.

І МНС-ники ,і міська влада, і мешканці міста сходяться на тому, що причиною задимленості є горіння очерету, випалювання стерні, сухої трави, сміття. Хоча , як не парадоксально, але самі ж мешканці міста і випалюють сміття. Кожному здається, що його маленьке вогнище не вплине на загальноміську задимленість.

«На жаль це наша ментальність. Як із цим боротись? Змінити суспільство можна двома шляхами – почати із дитсадків, шкіл, вводити якісь додаткові заняття , аби підростаюче покоління було уже зовсім інше. І другий напрямок – зміни у законодавстві, обов’язковість виконання покарання», – сказав міський голова.

На сьогоднішній день ситуація така, що палії сухої трави, сміття не поспішають сплачувати штрафи. Із усіх складених адміністративних протоколів, виконують покарання лише 5%. Окрім того, люди нерідко випалюють сміття на своєму власному подвір’ї і мотивують це тим, що це їх особиста справа.

Міський голова запропонував створити спеціальну групу реагування , об’їздити територію лиманів і гасити вогнища, якщо навіть вони знаходяться у приватних подвір’ях.

«Ми готові заправляти пожежний автомобіль пальним, аби об’їздити у вечірній час і гасити вогонь навіть на приватних подвір’ях . Під’їздимо, бачимо горить у дворі, у нас є шланг і ми там гасимо вогнище. Думаю, що більшість людей будуть нам вдячні», – запропонував міський голова.