У трьох 40-літрових балонах знаходилась небезпечна речовина, два балони були розгерметезовані. 

31 липня о 18:30 до Служби порятунку «101» надійшла інформація від диспетчера швидкої медичної допомоги про те, що по вулиці Першотравнева у селі Богуслав, Павлоградського району на території приватного домоволодіння, на відстані орієнтовно 50-70 метрів від житлових будинків знаходяться 3 балони (орієнтовно по 40 літрів), два з яких розгерметизовано.

Рятувальники припускають, що хтось намагався розпиляти балони за допомогою пилки по металу. Речовина із різким запахом хлору почала випаровуватись зі балонів.

На місце події оперативно виїхали рятувальники 27-ї Державної пожежно-рятувальної частини, додатково на допомогу було направлено відділення 37-ї Державної пожежно-рятувальної частини.

Особовим складом під час розвідки було встановлено, що на місці знаходяться три балони, фарбування та маркування яких вказувало, що в них знаходиться небезпечна хімічна речовина типу хлор.

В небезпечну зону в радіусі 200 метрів потрапило 10 приватних житлових будинків, мешканці яких (30 осіб, з них 9 дітей) самостійно вийшли та розмістилися у знайомих. Повідомляє управління із надзвичайних ситуацій Павлограда та району.

«Для локалізації та обмеження розповсюдження викиду на розгерметизовні балони було подано ствол з розпилюючою насадкою від пожежної автоцистерни, встановленої на місцевий ставок. Також, проведено підкопування ґрунту під балонами та зроблено обвалування для обмеження розтікання хлорного розчину», – йдеться в повідомленні.

Нейтралізовувати небезпечну речовину допомагали і сільрада Богуслава. Вони організували підвіз води та матеріали (сода, вапно) для нейтралізації отруйної речовини.

Працівники Павлоградського міськрайонного відділу лабораторних досліджень провели заміри атмосферного повітря на межі зони ураження під час витоку, на визначення хімічної речовини (попередньо – це хлор) та концентрації його у повітрі .

Концентрація хлору перевищувала допустиму норму 2-2,4 рази.
Після проведених заходів станом на 23:40 концентрація хлору не перевищувала гранично допустиму норму. У  ліквідації надзвичайної події  працювали 25 чоловік та 8 одиниць техніки.  Місцеве населення та особовий склад підрозділів ДСНС не постраждав.

Довідково

Під час вдихання парів хлору виникає ураження легень, яке супроводжується набряком киснево-поглинальних альвеол, які під час кашлю можуть розірватися з виділенням мокроти з кров’ю, внаслідок чого людина гине від нестачі кисню.