2 серпня у всьому світі відзначається скорботна дата – Міжнародний день пам'яті жертв ромського голокосту.

У ніч з 2 на 3 серпня 1944 року у нацистському таборі смерті Аушвіц - Біркенау у газових камерах було знищено 2897 циган. Вважається, що під час голокосту від репресій загинуло від 600 тис до 1млн 500 тис ромів.
У Павлограді жертв геноциду ромів вшанували хвилиною мовчання. Мітинг пам’яті пройшов на місці спорудження пам’ятного знаку жертвам циганського голокосту неподалеку кладовища по вул. Калініна.

Квіти до місця встановлення пам’ятного знаку поклали міський голова Анатолій Вершина, голова районної державної адміністрації Святослав Максимчук, ромська організація «Амаро Кхер, представники громадських організацій міста.

Захід організований павлоградською громадською організацією «Амаро Кхер». Саме вони і є ініціаторами установлення в Павлограді пам’ятного знаку жертвам циганського голокосту. Орієнтовно знак матиме такий вигляд.

Але цілком можливі зміни та удосконалення. Все залежатиме від фінансів. Міський голова пропонує облаштувати тут невеличкий парк, а пам’ять про ромів увіковічнити композицією у вигляді циганської кибітки, можливо колеса , підкови….

Раніше місце спорудження пам’ятного знаку було пустирищем, захаращеним сміттям на бур’янами. «Амаро Кхер» організували суботник, розчистили територію, вивезли сміття.

Спорудити пам’ятний знак вони планують за рахунок участі у різних грантових проектах та благодійній допомозі різних фондів.

По завершенню сьогоднішнього заходу ромська організація «Амаро Кхер» пригощала всіх присутніх кавою, солодощами та прохолодною водою.

Довідково

В Павлограді проживає близько 2 тис циган

Читайте також: В Павлограді пройшов благодійний концерт (ФОТО)