На харчування донорів із міського бюджету виділено 50 тис грн. Це утричі більше, аніж було до цього.

Якщо раніше після дачі крові донор міг пообідати на 20 грн , то тепер – на 65 грн.

Павлоградське відділення трансфузіології – єдине у Західно-Донбаському регіоні. У Дніпропетровській області 4 станції переливання крові. У Павлограді ціна на харчування донорів була найнижчою. Скажімо в обласній станції переливання крові на одного донора виділялось 60 грн.

З ініціативою збільшити ціну на харчування виступили самі донори. Депутати міської ради підтримали цю ініціативу і тепер після дачі крові людина зможе пообідати більш калорійними продуктами. 

«Норми харчування донорів у день дачі крові визначені МОЗ України. Це має бути набір продуктів не менше 2000 – 2200 калорій. За 20 грн ми не могли забезпечити донора таким харчуванням. Тепер ми зможемо дотримуватись вимог МОЗу. Можливо тепер донорів буде більше», – розповідає головний бухгалтер пологового будинку (тут знаходиться відділення трансфузіології) Тетяна Пальчик.

Кошти в розмірі 50 тис грн. відділенню трансфузіології депутати виділили до кінця року. На 2017 сума 65 грн на одного донора буде взята за основу для виділення коштів на харчування донорів.

Довідково

Всього на обліку у Павлоградському відділенні трансфузіології близько2, 5 тис донорів. За рік відділення заготовлює близько 2 тирс літрів крові. Це планові зобов’язання.