У Павлограді сезон кишкових інфекцій.

Начастіше  хворіють діти. Щодоби до дитячого інфекційного відділення потрапляє 6-8 дітей, в основному із кишковою інфекцією. Найчастішою причиною захворювання є продукти харчування із простроченим терміном споживання, недостатньо термічно оброблені або ж важкі для дитячого організму. Повідомила міський дитячий інфекціоніст Юлія Демиденко.

«Щоденно у дитяче інфекційне відділення поступає 6-8 дітей . В основному із кишковою інфекцією та диспепсією. Нещодавно був випадок, коли кишковою інфекцією захворіли відразу троє дітей та їх мама. Виявилось, що мама давала дитині до року салат із майонезом не першої свіжості. Його їли всі діти і мама теж. На щастя все обійшлось», – розповіла Юлія Демиденко.

Вона також додала, що малюки до року рідко потрапляють до інфекційного відділення. У них є надійний захист – материнське молоко.

«Найменше (лише 5%) потрапляють до інфекціоністів діти на грудному вигодовуванні. Якщо мама при цьому дотримується особистої гігієни, то захворювання виключається. Бо саме по собі молоко матері стерильне, містить антибактеріальні засоби і імунні тіла. В основному діти потрапляють тоді, коли починають вводити прикорм, коли мама порушує правила введення прикорму, дає продукти, що не відповідають віку. Був випадок, коли мама напоїла 2-місячну дитину водою зі свердловини, бо бабушка сказала, що така вода корисна. Цього робити не потрібно. У грудному молоці є все необхідне для дитини», – відзначила Юлія Демиденко.

Для малюків кишкова інфекція небезпечна тим, що дуже швидко розвивається інтоксикація і зневоднення. Діти дуже чутливі до втрати рідини. При зневодненні третього ступеня дитина потрапляє до реанімації.

Тому батькам ні в якому разі не можна зволікати із візитом до лікаря і займатись самолікуванням.

Що має насторожити батьків: дитина вередлива, в’яла, відмовляється від їжі, підвищена температура, пронос чи навпаки закреп, блювота .

Що не можна робити дома: відпоювати дитину молоком, сумішами, давати антибіотики. Максимум що можна дати , так це сорбент і кип’ячену воду до приїзду лікаря.

Читайте також: У Павлограді сезонний сплеск кишкових інфекцій