В Дніпропетровській області з початку року 4 дитини до 1 року померли від коклюшу. Всі діти не були  щеплені.

Повідомила головний спеціаліст з дитячої імунології департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Ірина Сичова під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».

«У Дніпропетровській області на даний час ситуація з інфекційними захворюваннями стала напруженішою, так як з 2015 року спостерігається зростання інфекційних захворювань. У 2014 році 51 дитина захворіла на туберкульоз. У 2015 році – 71, серед них зафіксований один смертельний випадок. Померла однорічна дитина з Покровського району. У 2016 році також зафіксовано один смертельний випадок дитини від туберкульозу віком 2,6 років з Солонянського району. Обидва малюки не були щеплені. Крім цього, за станом на 1 серпня поточного року в регіоні зареєстровано 4 летальних випадки дітей до 1 року від коклюшу. Всі діти не щеплені », – повідомила Ірина Сичова.

Вона також підкреслила, що на сьогоднішній день альтернативи профілактичним щепленням не існує:

«Це єдиний спосіб запобігання інфекційним захворюванням та смертності дітей. В Україні 10 інфекцій, які можна попередити шляхом щеплень, і вони є обов'язковими, а саме: щеплення проти туберкульозу, кашлюку, дифтерії, правця, гепатиту Б, гемофільної інфекції, кору, краснухи та паротиту».

За повідомленням павлоградського міського інфекціоніста Юлії Демиденко в Павлограді цьогоріч було зареєстровано 2 випадки коклюшу у дітей , в минулому – 5. Смертельних випадків не було.

Читайте також: Павлоград отримав вакцину для профілактичних щеплень дітей