Цех по виробництву паливно-мастильних матеріалів розмістився на території одного з держпідприємств стратегічного значення. 

Днями оперативники УЗЕ в Дніпропетровській області сумісно з працівниками військової прокуратури припинили діяльність підпільного цеху з виготовлення недоброякісних паливно-мастильних матеріалів. Проведено санкціоновані обшуки. Повідомляє прес-служба обласного управління поліції

«Цех спеціалізувався на переробленні нафтової сировини, газового конденсату та безпосередньо виготовленню паливно-мастильних матеріалів.Потужність цеху за останні півтора року складала від 60 до 100 кубічних метрів на добу, що приносило щомісячного доходу на суму 25 мільйонів гривень.Організатором підпільного бізнесу став мешканець м. Дніпро, який залучив до незаконної діяльності понад 40 працівників», - йдеться у повідомленні.

Виготовлена продукція реалізовувалася юридичним особам «реального» сектору економіки та бюджетним установам області в особливо великих розмірах під виглядом відомих марок виробників ПММ.

Для успішної реалізації продукції зловмисники надавали замовникам недостовірні документи про походження та якість ПММ зі штучно завищеними показниками ліквідності, які не відповідають ДСТУ.

В рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України, оперативники УЗЕ з працівниками прокуратури провели санкціоновані обшуки.

Було вилучено фальсифіковану паливно-мастильну продукцію, фінансово-бухгалтерську документацію, печатки підприємств, задіяних у схемі виготовлення та реалізації ПММ, комп’ютерну техніку.

Наразі здійснюється комплекс оперативно-слідчих дій, направлених на встановлення усіх організаторів та учасників незаконної діяльності. Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Джерело фото: dp.npu.gov.ua