У Дніпропетровській області найбільш сейсмічно активним є Кривий Ріг. 

7 серпня, на узбережжі Азовського моря, на півночі Маріуполя стався невеликий землетрус з магнітудою 4,8 балів, на глибині близько 10 км.
Унікальність землетрусу полягає в тому , що він стався на платформній частині України. Розповів доктор геологічних наук, завідувач кафедри геофізики НГУ Михайло Довбніч під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».

«Велика частина території країни знаходиться в межах східної - європейської платформи, за винятком Криму і Карпат. В цілому вважається, що східно-європейська платформа є асейсмічною областю, де землетруси відбуваються вкрай рідко. Але це не означає, що вони не відбуваються взагалі. Навіть в межах платформної частини нашої країни існують геодинамічно активні зони, в тому числі, одна з зон – це Азово-Сиваська, де відбувся маріупольський землетрус », – розповів Михайло Довбніч.

Він також зазначив, що землетрус стався на невеликій глибині (10 км), у цьому випадку інтенсивність коливань швидко згасає і тому жителі Дніпра фактично не відчули сейсмічних ефектів. На Дніпропетровщині найбільш сейсмічно активним є Кривий Ріг.

«В місті наряду з природною, тектонічною компонентою, накладається ще й техногенна. У Кривому Розі проводиться величезний обсяг гірничих робіт, витяг, переміщення величезних мас гірських порід з одного місця в інше. Організація хвостосховищ і т.д », – розповів Михайло Довбніч.

Він також зазначив, що в Кривому Розі відбуваються періодично невеликі землетруси, глибина яких становить 5, 10, 15 км.
Основним джерелом сейсмічної небезпеки для України є Румунія.