Працювати в режимі «зеленої хвилі» павлоградські світлофори не зможуть за причиною своєї моральної та фізичної застарілості. Їх термін дії вичерпався ще 30 років тому. 

"Зелена хвиля" – це робота світлофорів у режимі, під час якого зелене світло горить на всій вулиці, чим дозволяє транспорту максимально швидко проїжджати відрізок, а не їхати від перехрестя до перехрестя, чекаючи своєї черги на світлофорі. Така хвиля має бути оптимізована піж певну швидкість руху. Про що водії мають бути поінформовані. Зазвичай на такий режим налаштовують світлофори на найактивніших магістралях міста.

Перевести на такий режим світлофори по Дніпровській у Павлограді, як один із шляхів зменшення аварійності на дорозі, запропонували міжнародні експерти по безпеці дорожнього руху під час зустрічі із міською владою та депутатами.

Матеріал за темою: Як зменшити кількість ДТП на Дніпровській. Поради експертів

На думку експертів впровадження «зеленої хвилі» не дозволить порушувати швидкісний режим, зменшить викиди вихлопних газів та руйнування дорожнього покриття. Депутати із цим висновком погодились. Але впровадити таке нововведення в місті неможливо, принаймні зараз.

«Ми уже думали над цим питанням, запрошували спеціаліста із Дніпровського підприємства «Світлофорсервіс». Він дав свої пропозиції з приводу «зеленої хвилі». Але у нас світлофори і контролери застаріли. Їх термін дії 8 років,а вони у нас ще 80-х років . Там немає виходу для підключення. Там навіть немає можливості підключити антивандальну кнопку », – розповіла в.о. керівника КП «Павлоградсвітло».

Щоправда кнопки виклику для пішоходів зі зворотнім відліком часу по Дніпровській таки установлять – в районі 20-школи, провулка Берестовий та на селищі РТС. Із міського бюджет на ці потреби уже виділено 160 тис грн.