Долар восени може подорожчати до 27 грн, з продуктів найменше подорожчає тільки хліб, підвищення зарплат чекати не варто, прогнозують експерти.

«Зарплати будуть відставати від цін, оскільки бізнес в занепаді і роботодавцям невигідно переглядати оклади. Зарплати підвищують, коли рівень безробіття низький і є ризик, що люди підуть з фірми. А у нас черги бажаючих.Якщо не захоче один, на його місце тут же візьмуть іншого», – вважає економіст Олександр Охріменко.

Фахівці з підбору персоналу прогнозують близько 5% зростання зарплат в жовтні-листопаді і тільки для топових співробітників.
Тим часом гривня восени може девальвувати до 27 грн / $. Причини сезонні: потрібно повернути боргів на $ 600 млн і поповнення газосховищ – більше $ 3 млрд.
З девальвацією прогнозують експерти і зростання цін.

За сім місяців цього року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, ціни піднялися на 30% і це не межа. Через коливання курсу піднімуться в першу чергу ціни на імпортні товари – одяг, взуття. Вважають екперти.

У вересні найменше подорожчає тільки хліб.

«М'ясо в вересні підніметься в ціні як мінімум на 1-2%, а в жовтні-листопаді – до 5%. До 5% підніметься ціна на молочну продукцію, оскільки знизиться кількість виробленого молока», – прогнозує директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Всього ж, у порівнянні з минулим роком зарплати зросли в середньому на 9%, але ціни так і не перегнали, оскільки товари подорожчали на 43%. Такий же прогноз співвідношення зарплат і цін дають і на наступний рік.

До слова, долар за останній тиждень наблизився до 26 грн.