Чоловіки скаржились на психологічне насильство над ними. 

З початку 2016 року працівниками Павлоградського відділу поліції було розглянуто 279 заяв за фактом вчинення насильства в сім’ї. У 258 випадках скаржились жінки на своїх чоловіків і лише в 11 випадках чоловіків ображали жінки. В усіх 11 випадках – це було психологічне насильство. Розповіла інспектор павлоградського відділу поліції Марина Твердохліб.

«Це були звичайні побутові сварки. Жінка сварилась, що чоловік вживає алкоголь, а він звертався до поліції, аргументуючи це тим, що вона постійно йому про це говорить, погрожує йому і йому це уже набридло», – говорить Марина Твердохліб.

Жінки ж нерідко скаржаться на скоєння фізичного насильства чоловіками. Найбільше конфліктів відбувається у стані алкогольного сп’яніння або ж на фоні ревнощів.

За вчинення фізичного насильства передбачена кримінальна відповідальність, за психологічне – штраф, адмінарешт чи громадські роботи. Сімейний дебошир ставиться на облік із ним може попрацювати психолог – він проходить корекційну програму.

Із заявами про скоєння фізичного чи психологічного насильства найчастіше звертаються члени неблагополучних сімей. Але це не означає, що в благополучних сім’ях такого явища не існує. Нерідко жінки, маючи якийсь статус у суспільств, не хочуть повідомляти про свої сімейні негаразди.

Зі скаргами про економічне чи сексуальне насильство у сім’ї ані жінки, ані чоловіки до відділку поліції не звертались.