Від установки загальнобудинкового газового лічильника сьогодні відмовились мешканці багатоповерхівки по вул. Гагаріна, 21 у Павлограді.

«Із 50 квартир у будинку, 32 квартири мають індивідуальні лічильники, тобто більше 50%. У цьому випадку, як раніше заявляли газові компанії, вони мали б доустановити людям індивідуальні прилади обліку газу. Проте вони цього не хочуть робити», –  розповідає Ігор, мешканець будинку.

Факт відмови від установки газового лічильника представники міськгазу зафіксували на відео. У Павлограді це уже шоста багатоповерхівка, мешканці котрої відмовляються від установки загального приладу обліку газу.

Тим часом, прес-служба ПАТ «Дніпропетровськгаз» повідомляє, що при відмові від установки загального лічильника, платня за газ нараховуватиметься за граничними нормами.

«Відповідно до п.4 розділу IX Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року №2494, у разі відмови споживачів від встановлення лічильників газу з ініціативи і за кошти оператора ГРМ, плата за спожите блакитне паливо буде розраховуватися за граничними нормами. У Павлограді жителі 5 багатоповерхових будинків, відмовившись від встановлення будинкових лічильників газу, з середини липня переведені на нарахування за граничними нормами.Так, до моменту відмови від встановлення загальнобудинкового лічильника нарахування за спожитий природний газ мешканцям будинку 18 по вулиці Дніпровській (45 квартир) за нормами споживання в середньому складало 4,3 тис. грн. в місяць. Нині ця сума сягне 11,2 тис. грн., що в 2,6 рази більше», –  йдеться в повідомленні.

Споживання газу за граничними нормами становить:

  •  якщо встановлена газова плита та є централізоване гаряче водопостачання – норма 9,8 куб. м.
  •  якщо встановлена газова плита та відсутнє централізоване гаряче водопостачання та газовий водонагрівач - 18,3 куб. м.

Нагадаємо, що середня норма використання природного газу, якщо встановлена газова плита та є централізоване гаряче водопостачання, становить 4,4 м. куб на людину в місяць, за відсутності гарячого водопостачання – 7,1 м. куб.

Читайте також: У Павлограді мешканці багатоповерхівки не дозволили газівникам установити загальний лічильник газу (ВІДЕО)

 

Коментарі   

+1 # Антон 25.08.2016, 20:43
Тачку вам сизих, а не загальний лічильник!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата