Депутати вважають, що загальнобудинкові лічильники створюють соціальну напругу, бо не дають змогу сплачувати за фактично спожитий газ, не сприяють економії газу.

Сьогодні під час сесійного засідання депутати павлоградської міської ради та Ресурсний центр «ОСББ – майбутнє Павлограду» приняли звернення до Президента , голови Верховної Ради, прем’єр-міністра, голови НКРЕ , голови Антимонопольного комітету, голови Дніпропетровської облради щодо установки загальних приладів обліку газу.

«Встановлення загальнобудинкових газових лічильників порушує права споживачів на отримання, даної послуги та її рівномірного розподілу між власниками квартир, що загострить соціальну напругу серед населення. Різні сім’ї споживають різну кількість газу для приготування їжі. У випадку встановлення загальнобудинкового лічильника власникам квартири не надається змога сплачувати за фактично спожитий об’єм газу. Окрім того постає проблема реєстрації і фактичного проживання громадян у будинку. Загальнобудинковий облік газу, знову таки, не вирішує питання економії газу , бо у споживача відсутня мотивація »,– йдеться у зверненні.

Депутати також нагадують, що газові компанії повинні установити індивідуальні газові лічильники відповідно до Закону України від 16 червня 2011 №3533-VI про встановлення лічильників газу для населення , що проживає у квартирах та приватних будинках , в яких використовується газ.

Читайте також: За відмову від загального лічильника газівники погрожують у 2,5 рази збільшити норми споживання газу