Україна входить в число країн з епідемією самогубств.

В Павлограді щорічно закінчують життя самогубством від 20 до 30 чоловік. Переважно це чоловіки, трапляються поодинокі випадки самогубств серед дітей та підлітків. Повідомила міський психіатр Наталія Гамій.

За статистикою, в середньому, половина випадків насильницької смерті у світі припадає на самогубства. Самогубства входять до числа трьох основних причин смерті людей у всьому світі. Експерти прогнозують, що якщо ситуація не зміниться, то до 2020 року кількість смертей від самогубств зросте у півтора рази.

Внаслідок рішення закінчити життя самогубством гине більша кількість людей, чим внаслідок війн та насильницьких вбивств разом взятих.

Чи можна запобігти самогубству?

Психіатри вважають, що більшості можна. Є ряд заходів, які можуть бути прийняті на рівні громад і країн для зниження ризику, зокрема:

  •  зменшення доступу до засобів самогубства (таким, як пестициди, лікарські препарати, зброя);
  •  лікування людей з психічними розладами (особливо тих, хто страждає депресіями, алкоголізмом і шизофренією);
  •  подальше спостереження за людьми, що скоїли спробу самогубства;
  •  відповідальний підхід ЗМІ до представлення інформації;
  •  підготовка працівників з надання первинної медико-санітарної допомоги.

«У більш особистому плані важливо також знати, що лише незначна кількість самогубств відбувається без попередження. Більшість самогубців відкрито попереджає про свої наміри, тому до всіх погроз такого характеру необхідно ставитися серйозно. Крім того, більшість людей, що намагаються покінчити з собою, внутрішньо-суперечливі і не мають остаточного наміру померти», – повідомила Наталія Гамій.

Вона також додала, що багато самогубств відбуваються в період покращення стану, коли в людини з'являється енергія і сила волі для того, щоб перейти від відчаю в думках до руйнівних дій.

У випадку депресивного стану, суїцидальних думок варто звернутись за медичною допомогою до павлоградського психоневрологічного диспансеру за адресою: вул. Шевченка, 63,тел. 6-00-60