Серед ендокринних захворювань у дітей, цукровий діабет зустрічається найчастіше.

На даний час у Павлограді на обліку у лікаря-ендокринолога перебуває 25 дітей із цукровим діабетом. Повідомила лікар-педіатр Наталія Зайченко.
У 2015 році цукровий діабет було виявлено у 6-місячної дитини. За повідомленням Наталії Зайченко, відносна рідкість цукрового діабету у дітей грудного віку призводить до пізньої діагностики захворювання.

Основною причиною захворювання у дітей – є спадковість. Серед факторів ризику – переїдання, інфекційні захворювання, психічні та фізичні травми.

«У дітей цукровий діабет характеризується швидким розвитком симптомів і важким перебігом. Нерідко хворі поступають до лікарів із симптомами діабетичної коми», – розповіла Наталії Зайченко.

Найбільш ранніми симптомами захворювання є жадібність при грудному вигодовуванні, неспокійна поведінка дитини між годуваннями, схуднення або зупинка приросту маси тіла.

Батьки зазвичай звертають увагу на накрохмалений вид пелюшок після висихання сечі, липкі плями після попадання сечі на підлогу. Непрямими ознаками захворювання є попрілості, шкірні ураження, що важко піддаються терапії.
У дітей старшого віку першим і найбільш раннім симптомом захворювання є спрага (полідипсія), рясне сечовипускання, підвищений апетит. Один з частих симптомів діабету в дитячому віці – нічне нетримання сечі.

У дівчаток в числі перших симптомів – свербіж в області зовнішніх геніталій, вульвовагініт, гнійні і грибкові захворювання шкіри. Характерний діабетичний рум'янець на щоках, лобі, в області надбрівних дуг і повік, підборідді.
Профілактика захворювання має починатися з народження. Перш за все дитині необхідно грудне вигодовування до року або півтора. Це зміцнить імунітет дитини і захистить її від інфекцій.