Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) виявила готовність виділити кредити в розмірі 500 тис євро Павлоградському водоканалу.

Із метою вивчення всіх деталей кредитування сьогодні в міськвиконкомі відбулась робоча зустріч представників НЕФКО, міської влади та водоканалу.

Виділені кошти, за повідомленням керівника КП «Павлоградводоканал» Олександра Карпеця планується витратити на модернізацію каналізаційно-насосних станцій – автоматизації процесу , заміни устаткування і, як результат, значній економії електроенергії. Це дасть змогу якщо не зменшити, то принаймні не підвищувати тариф на воду.

На балансі водоканалу знаходяться 24 КНС. Всі вони потребують реконструкції , бо серйозно не ремонтувались ще із радянських часів.

«Сьогодні 50% електроенергії водоканал витрачає на КНС . Через значні затрати послуга, котру надає водоканал, дорога , як для водоканалу, так і для споживача. Ми готові прийняти серйозні інвестиції. Жодного разу упродовж 15 років у підприємство у таких об’ємах і у такому напрямку не інвестували. Тому я вважаю, що це дуже важлива подія як для водоканалу, так і для міста в цілому», – сказав Олександр Карпець.

Кредит водоканал отримає за умови 10% співфінансування проекту від виділеної суми. Цей внесок може бути у вигляді проектних , монтажних та підготовчих робіт.

Остаточне рішення корпорація НЕФКО прийме до кінця року. І при позитивній відповіді ще рік потратять на підготовчі роботи, а за наступні 4 роки планують реалізувати проект.