Вони можуть бути красивими, привабливими і навіть викликати бажання спробувати їх на смак.

Проте лікарі застерігають, що робити цього ні в якому разі не можна, бо наслідки можуть бути дуже важкими. В основному це стосується дітей, бо у дорослих напевне не виникне бажання скуштувати вовчу ягоду чи плід дурману. Але саме дорослі мають застерегти від цього дітей.

Про отруйні рослини, що ростуть у нашому регіоні розповідав під час прес-конференції лікар-анестезіолог 4-ї міської лікарні Павлограда Михайло Бреус.

Найпоширенішим є борщовик. У нього отруйні всі частини, а сік потрапивши на тіло, здатний викликати сильні опіки. А от красиві на вигляд вовчі ягоди можуть призвести до смертельного отруєння, 30 г листя цієї рослини убиває коня, а кора може викликати некроз шкіри. Отруйними є також амброзія, конвалія, аконіт, чистотіл, , барвінок, молочай, в’юнок, дурман, кліщовина.

Декотрими отруйними рослини через їх привабливість прикрашають територію біля офісів, кав’ярень використовують у ландшафтному дизайні. Тому важливо розповісти про них дітям.

Минулого року в Павлограді саме плодами кліщовини , котра росла в якості прикраси , отруїлись троє дітей. Завдяки вчасно розпочатому лікуванні діти ви здоровіли, хоча були у важкому стані. Плоди містять сильнодіючу отруту – рицин.

У цьому році у Павлограді подібних випадків отруєння не зареєстровано.

Лікарі наголошують, що при отруєнні вирішальну роль відіграє вчасно розпочате лікування.