Із 1 вересня 2014 року ЗОШ №1 Павлограда стала фінансово самостійною.

Це була перша школа, котра вирішила стати незалежною. Вони створили власну відокремлену бухгалтерію. Навіщо це потрібно і що це дало? Директор школи Віктор Галух каже, що позитивний результат за два роки відчутний.

«Автономність покращила життя школи в цілому, тому що ті проблеми, які виникають ми тепер напряму доносимо до місцевих органів влади, до депутатів. Не через міськво, як це було раніше. Кожен керівник про свої проблеми розповість краще. З точки зору фінансово-господарської діяльності, мені як директору стало трохи важче, бо щоденно година - півтори – це вивчення фінансових документів і підготовка запитів , але матеріальну базу так легше і краще утримувати. По- іншому дивимось на вирішення фінансових проблем. Як керівник я тепер думаю про різні джерела допомоги школі і не тільки місцеві органи влади», – розповів tv-news.dp.ua директор школи Віктор Галух.

Він також додав, що головне правильно показати проблему і не лише міськвиконкому, а й міжнародним організаціям.
На даний час школа отримала фінансову підтримку від двох міжнародних організацій – українсько-німецького співробітництва (GIZ) та дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ».