За 6 місяців 2016 у Павлограді цукровий діабет вперше виявлений у 129 чоловік.

Це на 26 чоловік більше, аніж за відповідний період минулого року. Загальна кількість хворих цукровим діабетом , що перебувають на обліку в лікаря-ендокринолога – 3662, із них 25 дітей. В минулому році було зареєстровано 3499 хворих. Такі статистичні дані оприлюднила міський спеціаліст з ендокринології Ольга Геращенко.

Серед ускладнень цукрового діабету на першому місці – ураження судин очей (діабетична ретинопатія). Далі іде ураження нирок (діабетична нефропатія), катаракта та гангрена. Пізні ускладнення діабету можуть вразити і нервову систему. При цьому знижується сприйняття болю і температури, особливо шкірою ніг.

«Незважаючи на інтенсивні дослідження, цукровий діабет залишається хронічним захворюванням, що вимагає постійного контролю з метою попередження ускладнень і передчасної інвалідизації. Тому навчання хворих діабетом методам самоконтролю, управління своєю хворобою в тісній кооперації з лікуючим лікарем має велике значення», – наголошує лікар-ендокринолог.

13 вересня 2016 року в 10:00 в актовому залі міської лікарні № 4 пройде чергове заняття школи цукрового діабету на тему «Основи самоконтролю при цукровому діабеті».
Запрошуються всі бажаючі пацієнти та їхні родичі.

Читайте також: Дніпропетровщина лідирує за кількістю хворих цукровим діабетом