Мешканці багатоповерхівки, що по вул. Войновій, 2 із 22 серпня живуть без газу.

За день до відключення на будинку з’явилось оголошення про те, що місьгаз проводитиме технічні роботи і у зв’язку із цим припиниться газопостачання. Проте, як виявилось насправді працівники міськгазу приїхали з іншою метою – ставити загально будинковий лічильник. Мешканці будинку вийшли і не дозволили цього зробити.

Вони вважають, що загальнобудинковий лічильник – це несправедливе нарахування платні за реально спожитий газ. Бо хтось живе один і витрачає мало газу, а у когось велика сім’я , а платитимуть порівну. Тим паче, що міськгаз пообіцяв установити індивідуальні лічильники кожному мешканцю будинку.

«Індивідуальні лічильники за власний кошт ми не спішили установлювати, бо у січні цього року міськгаз нам пообіцяв, що починаючи із квітня почнуть роботи по установці індивідуальних лічильників у кожній квартирі за кошт постачальника. Якби ми знали, що нам не установлять індивідуальні лічильники, то можливо б за цей час хтось уже сам установив. Тоді ще це можна було зробити за 2 тисячі, а зараз за 4,5 тис. Нас обманули що будуть ремонтні роботи. А тут взяли і відрізали трубу, нікого не попереджуючи, не телефонували навіть управляючій будинком», – скаржаться мешканці будинку.

Люди кажуть, що звертались до начальника газової служби міста і просили відновити подачу газу, але той відповів, що будинок підключать до газопостачання лише після того, як установлять загальний прилад обліку газу. Але ж згідно постанови НКРЕ, відключати від газу при відсутності приладів обліку обіцяють лише із 2018.
Направили також листи до депутатів, прем’єр-міністра, НКРЕ , на гарячу лінію ВР, облради , були також на прийомі у міського голови.

«Мер сказав, що він не може вплинути на приватну газову компанію. Але ж ми знаємо, що мер Тернівки сказав, що в його місті таких лічильників не буде ніколи, що він не дозволить», – нарікають мешканці Войнової, 2.

Вони в розпачі і не знають, куди звертатись далі. Залишається ще одна інстанція – це суд. Але ж він може затягнутись надовго. У будинку проживає чимало сімей із дітьми, пенсіонерів. Кажуть, що готують їжу хто де – на електроплитці, у знайомих, на дачі, в гаражі.

У будинку 60 квартир, 23 із них мають індивідуальні лічильники , 3 квартири відключені від газу і 34 квартири без лічильників.

Читайте також: За відмову від загального лічильника газівники погрожують у 2,5 рази збільшити норми споживання газу