Статистика свідчить, що більше 10 % смертей стається тому, що поруч не виявилось людини, котра могла б грамотно надати першу допомогу. За цією ж причиною 15 % травмованих залишаються інвалідами. 

Як грамотно надати першу допомогу підручними засобами? Чого не можна робити ні в якому разі, аби не нашкодити? Що потрібно врахувати, коли хочеш надати людині першу допомогу? Як зупинити кров та допомогти при серцево-легеневих проблемах.

Медичні сестри шкіл та дошкільних закладів Павлограда 7 вересня зібрались у приміщенні станції швидкої медичної допомоги Павлограда. Напередодні Дня надання першої допомоги тут пройшло заняття по наданню першої допомоги. Заняття проводила головний лікар станції швидкої медичної допомоги Світлана Зачикова, інструктор Товариства Червоного Хреста Юлія Толчина, старший фельдшер станції швидкої медичної допомоги Юрій Зеленський.

Говорили також і про юридичні моменти при наданні першої допомоги. Зокрема про те, що надати першу допомогу можна лише після отримання згоди на це потерпілого, якщо звичайно він при пам’яті. Давати пігулку людині, діставши її зі своєї сумочки теж не можна, бо ви не можете знати реакції організму людини на запропоновані ліки і замість допомоги можемо отримати ускладнення ситуації.

Говорилось також про те, що якщо людина не вміє грамотно надати першу допомогу, то краще цього не робити, а викликати швидку і допомогти петерпілому  морально до приїзду лікарів.

«Навчити людей надавати першу допомогу – це одна із наших функцій Тому до нас можуть приходити групами, індивідуально. Ми їх будемо навчати. Це можуть бути будь-які організації, котрі хочуть навчити своїх співробітників надавати першу допомогу», – готворить головний лікар станції швидкої медичної допомоги Світлана Зайчикова.