У Павлограді від зловживання пивом щорічно гинуть кілька десятків павлоградців, 17% з яких жінки.

Повідомив лікар-нарколог павлоградського відділення наркодиспансеру Роман Пасицельський.

Про шкоду пива на організм людини активно заговорили останні років 20-25. У терапевтів з'явилися діагнози: «пивне серце», «пивний цироз». За повідомленням Романа Пасицельського , пляшка пива рівносильна ста грамам горілки. На лікування звертаються хворі з денною «нормою» до 10 літрів пива в день – це два літри горілки.

«Основною причиною того, що відбувається – є бажання бізнесу отримувати в цій сфері надприбутки, а також потужне лобіювання інтересів цього бізнесу у вищих ешелонах законодавчої і виконавчої влади. Подивіться, яка метушня вже багато років точиться навколо пива: то його включають в розряд спиртних напоїв з відповідними обмеженнями, то виключають і тоді з'являються простір для пивного бізнесу і його реклами. Реклами високопрофесійної, барвистої, нахабної, що сприяє популяризації напою. А якщо розібратися – завдання одне: залучити в ряди споживачів цієї модної сьогодні отрути, замість померлих – нових осіб, причому ставка йде на молодь», – розповів Роман Пасицельський.

Він також наголосив на тому, що почати пити легше, ніж кинути. Якщо в житті є мрія, то вже перша пляшка пива ставить її під велику загрозу.

До речі

На останньому традиційному фестивалі в Баварії, де було випито 5 млн літрів пива, 223 любителі були доставлені в лікарні в стані алкогольної коми. І це в благополучній Німеччині!