Колишній мер Павлограда, а нині діючий депутат міської ради Іван Метелиця вважає, що величезні кредити , котрі планується взяти на модернізацію водоканалу та тепломережі є невигідними, бо щороку доведеться віддавати практично весь бюджет розвитку міста.

«Ми прирікаємо себе на те, що наші діти і внуки 25 років погашатимуть цей кредит. Враховуючи всі кредити і по водоканалу, і по тепломережі, щороку доведеться віддавати 35 млн грн. Це практично весь бюджет розвитку міста. Я розумію, що є проблеми , що потрібно замінити мережі і т.п. Але ж ми отримує щорічно 15-20 млн безкоштовно з області на ті ж очисні споруди . Цей кредит пропонували ще 10 років тому , ми із фінвідділом порахували і відмовились. Окрім водоканалу, у нас є іще освіта, медицина. У нас у цьому році купа грошей, таких ніколи не було. 50 млн зайвих і ми не знаємо куди їх дівати», – сказав Іван Метелиця.

Він запропонував ще раз зважити всі за і проти , а кошти краще направити на зниження тарифів, як це зробив мер Харкова.

Міський голова Анатолій Вершина вважає, що такого вигідного кредиту ще ніхто нікому ніколи не пропонував – до 1% річних, на 25 років , із відстрочкою погашення 8 років. І якщо зараз не реконструювати систему каналізування та водопостачання, то через років 5 підприємство може зупинитись.

«Сьогодні більше 80% зношеність мереж водопостачання, каналізування. Якщо ми протягнемо іще років 5, то ми можемо прийти до колапсу. Я переконаний, що на сьогоднішній день, це дуже гарний вибір для міста, бо чекати нам більше не можна . Це потрібно було робити ще вчора», – сказав міський голова.

Нагадаємо, що КП «Павлоградводоканалу» Європейський інвестиційний банк готовий виділити кредит в сумі 11 млн євро для повної модернізації підприємства.

Читайте також: Павлоградський водоканал може отримати 11 млн євро