За дотриманням Етичного Кодексу пильно слідкуватиме етична комісія при місцевій раді.

Громадські активісти запропонували міській раді розглянути та схвалити два документи: «Кодекс етики для голови та депутатів місцевої ради» і «Положення про етичну комісію при місцевій раді». Відповідні звернення 19 вересня були надіслані голові та керівникам фракцій міської ради.

Кодекс Етики стосується поводження на засіданнях ради, стосунків з виборцями та ЗМІ, міжфракційних відносин, стосунків з іншими партіями тощо. Окрім того, документи містять важливі положення стосовно запобігання проявам корупції, врегулювання конфлікту інтересів, а також отримання подарунків та винагород.

Чорнові варіанти документів ще влітку були представлені на розгляд громадськості та депутатського корпусу, з можливістю внесення до них зауважень та пропозицій.

Координатор кампанії в Павлограді Іларіон Власенко зазначив, що запропоновані документи є результатом роботи представників громадськості, експертів з різних обласей України.

В результаті обговорень повністю відмовилися від пам'ятки про дрес-код, бо це положення викликало найбільший спротив у всіх містах, де діє кампанія. Також було багато питань стосовно понять “добро”, “патріотизм”, “національна ідея” тощо. Всі розуміють, що означають ці терміни, однак вони юридично не закріплені. Такими “оціночними поняттями” можна маніпулювати чи просто нівелювати їх. Про депутатів-порушників Кодексу повідомлятимуть у ЗМІ та на офіційному сайті міськради. У разі грубих порушень рекомендуватимуть виборцям відкликати депутата або ж повідомлятимуть у правоохоронні органи.

Довідково

Кампанія із впровадження етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом «Республіка» та Центром «Ейдос» у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.
У кампанії беруть участь 12 міст Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської та Чернігівської областей.